//Alexa Meade – ciało jako płótno

Alexa Meade – ciało jako płótno

Meade tworzy żywe obrazy. Po części przenika przez rzeczywistość 2D i 3D, nakładając obraz widzianej osoby na obserwowanej postaci, zamiast na płótnie.

 

Reklama

–  Zazwyczaj, kiedy patrzysz na obraz, widzisz interpretację artysty, który namalował swojego modela na płótnie. W mojej artystycznej koncepcji maluję bezpośrednio na modelu odnosząc się do niego. Moja sztuka imituje prawdziwe życie. Np. kiedy widzisz mój autoportret patrzysz na namalowany portret, zdjęcie i na prawdziwą osobę. — mówi artystka.

Alexa Meade to amerykańska artystka, która do perfekcji opanowała malowanie rzeczy i osób w ten sposób, by do złudzenia przypominały dzieło malarza. Miała zostać politykiem, kształciła się w tym kierunku i zdobywała zawodowe doświadczenie, jednak w 2009 roku jej życie skręciło zupełnie na inne tory.

Podczas cieniowania ciała swojego przyjaciela odkryła, że może pójść o krok dalej i całą jego osobę pokryć farbą w ten sposób, by wyglądał jak z obrazu. Ćwiczyła na małych przedmiotach, owocach, by następnie przenieść swoją artystyczną wizję na coraz większe elementy. W 2010 roku jej prace pokazała telewizja CNN i od tego czasu stała się rozchwytywaną artystką.

 

Czytaj również:  Bohater Tyrmanda na muralu