//Cała Polska mówi o seksie

Cała Polska mówi o seksie

Anja Rubik rozpoczęła wielką kampanię edukacyjną, która oswoi nas z intymnymi tematami. W spotach występują m.in. Maciej Stuhr, Brodka, Roma Gąsiorowska.

Reklama

Znana z zaangażowania w sprawy kobiet supermodelka Anja Rubik zaprosiła szerokie grono powszechnie znanych osób, by razem stworzyć projekt #sexedpl. To wielka akcja, mająca edukować seksualnie społeczeństwo poprzez nagrania wideo. Postaci takie jak Brodka, Robert Biedroń, Dorota Masłowska, Małgorzata Szumowska, Roma Gąsiorowska, czy sama Anja Rubik wystąpiły w cyklu przystępnych, 60-sekundowych opowieści z osobistym tłem. Masturbacja, świadoma zgoda, konieczność regularnych badań to przykładowe zagadnienia.

#sexedpl rozpoczął się 28 października od nagrania „Kto jej to powie” z Maciejem Stuhrem., gdzie aktor pokazuje, jak powinno się rozmawiać z córką o seksie. W kolejnych klipach m.in. Monika Brodka opowiada o świadomej zgodzie na seks, a Robert Biedroń o tolerancji i inności.

Mimo że w internecie i kolorowej prasie codziennie publikowane są dziesiątki tekstów poświęconych zagadnieniom związanych z seksem, to wiedza na ten temat wciąż jest naszym kraju na zatrważająco niskim poziomie. Szkoła, politycy, a często również rodzice zamiast edukować młodzież, wolą w tych sprawach milczeć lub przekazywać anachroniczne, zgodne z katolicką wizją nauki. Młodzi ludzie wobec tej próżni uczą się o seksie z Pornhuba. Efektem tego jest choćby to, że rocznie około 1000 dziewczyn w wieku 13-16 lat zachodzi w ciążę, jak podaje Główny Urząd Statystyczny.

W akcji #sexedpl pomagają Dziewuchy Dziewuchom, organizatorki m.in. Czarnych Protestów.

Czytaj również:  Wnętrze według Gucci