//Ciasta z drukarki 3D

Ciasta z drukarki 3D

Drukarki 3D wprowadzają cukierniczą rewolucję! Te ciasta stworzyli nie tyle kucharze czy cukiernicy, ile architekci i naukowcy!

Reklama

Drukarki 3D jakiś czas temu zrewolucjonizowały rynek technologii, sztuki i mody. Dzięki nim można wydrukować już nie tylko przedmioty czy kreacje, ale również jedzenie!

Te maszyny niedługo będą używane w cukierniach, by tworzyć fantastycznie wyglądające ciasta. Podobne do tych, jakie wypieka Dinara Kasko, szefowa kuchni z Ukrainy. Kuchmistrzyni produkuje “desery z przyszłości”, których receptura powstaje przy współpracy z naukowcami oraz architektami. I chociaż wyglądają jak dzieła sztuki wykonane ze sztucznego tworzywa, możecie być pewni, że smakują jak tradycyjne, dobrze znane wypieki.
Składają się z prostych składników – czekolady, pianki, śmietany, owoców czy kruchego ciasta. Przybierają jednak tak fantastyczne formy, jakich nawet najzdolniejsi cukiernicy nie potrafiliby odtworzyć. Podejrzewamy, że drukarki 3D niebawem staną się sprzętem AGD, który każdy z nas będzie mieć w swojej kuchni.

Pytanie tylko, za jaką cenę…

 

 

Czytaj również:  Piękne oblicze makabry