//Daniel Day-Lewis jako projektant

Daniel Day-Lewis jako projektant

Daniel Day-Lewis powrócił do aktorstwa! Tym razem Anglik wcielił się w rolę projektanta mody Reynoldsa Woodcocka. Jest już zwiastun!

Reklama

Kolejna oscarowa rola dla Daniela Day-Lewisa? Słynny aktor, który znany jest z takich produkcji jak “Gangi Nowego Jorku”, “Ostatni Mohikanin”, “Aż poleje się krew”, czy “Lincoln”, tym razem wcielił się w postać projektanta Reynoldsa Woodcocka. Co ciekawe, pięć lat temu gwiazda Hollywood ogłosiła, że z powodów osobistych przechodzi na emeryturę. Na szczęście nie trwało to długo i Daniel Day-Lewis powróci na ekrany kin.

“Nić widmo” (po ang. “Phantom Thread”) to opowieść o brytyjskim krawcu osadzona w latach 50. XX wieku. Zagraniczne media podają takie streszczenie: “Woodcock projektował kreacje dla gwiazd filmowych, rodziny królewskiej i dziedziczek wielkich fortun. Pewnego dnia projektant poznaje Almę, która staje się jego najważniejszą muzą, modelką i kochanką”.

Oprócz Daniela Day-Lewisa na ekranie pojawią się również Vicky Krieps, Lesley Manville, Camilla Rutherford oraz Jane Perry. Za scenariusz reżyserię odpowiada Paul Thomas Anderson (“Aż poleje się krew”, “Magnolia”, “Boogie Nights”, “Mistrz”). Światowa premiera zaplanowana jest na 25 grudnia 2017, ale “Nić widmo” trafi do polskich kin 27 lutego 2018 roku.

Czytaj również:  Piękno życia wg Kimmy Schmidt