//“Dziennik podróży” wyróżniony w konkursie

“Dziennik podróży” wyróżniony w konkursie

Polska książka wśród najlepiej zaprojektowanych publikacji na świecie. “Dziennik podróży” Bolesława Stelmacha został nagrodzony w prestiżowym konkursie 50 Books | 50 Covers.

50 Books | 50 Covers to prestiżowy konkurs organizowany przez Amerykański Instytut Sztuki Graficznej (AIGA) już od 1923 roku. Nagradzane w nim publikacje reprezentują najpiękniejsze i najciekawsze trendy jeśli chodzi o projektowanie graficzne w Europie i USA. Tym bardziej cieszy nas fakt, że to jedna z polskich książek została właśnie wyróżniona w konkursie. Jest nią “Dziennik podróży” znanego architekta związanego z Lublinem Bolesława Stelmacha. Autorami nagrodzonego projektu są Idalia Smyczyńska, Robert Zając i Paweł Szarzyński z kolektywu kilku.com.

“Dziennik podróży” to historia powstawania Teatru w Budowie – Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Architektoniczną opowieść uzupełniają doskonale dobrane zdjęcia autorstwa Marcina Czechowicza i Marcina Moszyńskiego. Książka w sposób szczególny odwołuje się do zmysłu dotyku. Została wydana między innymi na papierze pochodzącym z recyklingu, o charakterystycznej fakturze. Użyto także błyszczącego, powlekanego papieru, co dało ciekawy efekt. Okładka to oczywiste nawiązanie do betonowego wzoru występującego na ścianach teatru.

Cieszymy się z zauważenia i docenienia naszego projektu poza Polską – publikacja jest również anglojęzyczna. W finale konkursu nagrodzono również inne książki i okładki, które lubimy i cenimy. – tak komentują wyróżnienie Idalia Smyczyńska i Robert Zając.

Wydawcą książki jest Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”. Wydrukowano ją w lubelskiej drukarni Petit. Warto wspomnieć, że publikacja została także nagrodzona wcześniej podczas 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie w ramach „Edycji – Konkursu na książkę edytorsko doskonałą”.

Gratulujemy sukcesu!

Czytaj również:  Socjopaci są wśród nas