//Elton John w nowoczesnych coverach

Elton John w nowoczesnych coverach

„Don’t Go Braking My Heart” to jeden z największych klasyków Eltona Johna i jedna z najbardziej znanych piosenek popowych w ogóle. Jej nowa wersja, którą nagrali Q-Tip i Demi Lovato, znajdzie się na płycie “Revamp: Reimagening The Songs of Elton John & Bernie Taupin”.

Tak o samym projekcie powiedział Elton John:

25 lat temu, kiedy Bearnie (Taupin jest autorem tekstów do wszystkich przebojów Eltona Johna — przyp. red.) i ja świętowaliśmy 25 lat współpracy, zrobiliśmy album zatytułowany “Two Rooms”. W zeszłym roku była nasza 50 rocznica. Pomyśleliśmy, że fajnie by było zrobić coś podobnego, ale oczywiście z innymi, współczesnymi artystami. Miałem listę osób, z którymi chciałem to zrobić i ku mojemu zaskoczeniu większość z nich powiedziała: „Tak”.

Q-Tip stwierdził:
Elton był na tyle łaskawy żeby udzielić się na ostatnim albumie Tribe’ów, który zrobiliśmy. Kiedy doszło do sytuacji z tą kompilacją, było zupełnie logiczne aby się odwdzięczyć.

Dla Demi Lovato, jak powiedziała sama zainteresowana, była to propozycja, której nie mogła odmówić i trudno się dziwić. Nowa wersja jest na świetnej produkcji Q-Tipa, ale Kamaal udziela się też wokalnie. Chociaż nie da się ukryć, że kawałek należy właśnie do Lovato, której wysoki głos świetnie tu pasuje. Do numeru został nakręcony całkiem niezły klip.

Na Revamp, z nowymi wersjami utworów Eltona Johna, pojawią się między innymi P!nk, Logic, Ed Sheeran i Mary J. Blidge. Premiera już 6 kwietnia, a pełna tracklista do sprawdzenia poniżej.

1. Elton John, P!nk & Logic – „Bennie and The Jets”
2. Coldplay – „We All Fall In Love Sometime”
3. Alessia Cara – „I Guess That’s Why They Call It The Blues”
4. Ed Sheeran – „Candle In The Wind”
5. Florence And The Machine – „Tiny Dancer”
6. Mumford and Sons – „Someone Saved My Life Tonight”
7. Mary J. Blige – „Sorry Seems To Be The Hardest Word”
8. Q Tip feat. Demi Lovato – „Don’t Go Breaking My Heart”
9. The Killers – „Mona Lisas And Mad Hatters”
10. Sam Smith – „Daniel”
11. Miley Cyrus – „Don’t Let The Sun Go Down On Me”
12. Lady Gaga – „Your Song”
13. Queens of the Stone Age – „Goodbye Yellow Brick Road”

Czytaj również:  Pola Rise prezentuje najnowszy klip