//Erith – debiut na najwyższym poziomie

Erith – debiut na najwyższym poziomie

Oryginalny głos, kosmiczny taniec, beztroskie zachowanie na scenie – wszystko, co robi jest wyjątkowo szczere i widać, że wypływa prosto z jej serca. Erith to muzyczne zjawisko.

 

Przykład artystki, która podczas solowej kariery niezwykle efektywnie wykorzystuje talent i możliwości, jakie daje muzyka elektroniczna. Właśnie pojawił się w sieci jej debiutancki krążek i promujący go singiel„This Is What We Are”. Bardzo możliwe, że album „Speed of Light” doprowadzi Erith na sceny najważniejszych polskich festiwali muzycznych!

Speed of Light to zbiór najlepszych kompozycji, które Erith stworzyła w ciągu swojej zaledwie dwuletniej kariery. Na płycie znalazły się absolutne nowości oraz na nowo zmiksowane i zremasterowane kawałki, które mogliśmy wcześniej usłyszeć w wersji homerecordingowej na jej kanale na YT. Na krążku znajduje się 12 utworów, które w sumie dają nam ponad godzinę muzyki, ale tak naprawdę wystarczy już kilka minut, aby oderwać się od rzeczywistości i udać się w muzyczną podróż do kosmicznego świata 23-letniej artystki.

W ciągu swojej dwuletniej kariery Erith zagrała na takich festiwalach, jak Malta, Europejskie Targi Muzyczne CJG, Spring Break, Ars Camralis, czy Soundrive Festival. Ma na koncie ponad 100 koncertów klubowych w Polsce i kilka za granicą, m.in. w Lipsku, Ostrawie, we Lwowie i na Samsara Festival Europe (Węgry). Kilkukrotnie supportowała takich artystów, jak The Dumplings, Julia Marcell, xxanaxx i Rebeka. Podczas występów na żywo Erith nawiązuje świetny kontakt z publicznością, którą podczas występu wciąga do swojego magicznego świata. 23-letnia artystka loopuje poszczególne sample, do których dogrywa instrumenty, śpiewa, a jej znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczny taniec i towarzysząca jej koncertom gra świateł.

Za osiągnięcia w dziedzinie muzyki otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego oraz Nagrodę Prezydenta Gliwic. Jej solowy projekt objęty jest Patronatem “Katowice Miasto Muzyki UNESCO”

 

Czytaj również:  Ultraviolet według Justyny Święs

Po kilku dniach od cyfrowej premiery “Speed of Light” w sieci pojawiły się recenzje, które zapowiadają ogromny sukces tej płyty:

“Ten kto chociaż raz miał okazję uczestniczyć w koncercie Erith, wie, że nie jest to zwykła dziewczyna, która pewnego dnia postanowiła zacząć śpiewać. Erith ma swój kosmiczny świat, w którym jest wyjątkowo szczera i naturalna. Urzeka słuchaczy wrażliwością i magiczną energią. Zdumiewające jest to, jak łatwo przychodzi jej grać, śpiewać, a równocześnie tańczyć i jeszcze zagadywać publiczność w przerwach między utworami. Na żywo jest zjawiskowa, lecz cały czas brakowało nam wydawnictwa, które dostarczałoby nam niezwykłych wrażeń za sprawą nagrań studyjnych” – Outrave: http://outrave.net/muzyka/erith-nowym-klipem-odslania-debiutancki-album-speed-of-light-zobacz-this-is-what-we-are

“Erith podbiła serca ludzi na długo przed pojawieniem się debiutanckiego albumu. Podczas koncertów, wszystko, co robi – śpiew, taniec, zachowanie na scenie, jest dowodem na to, że wszystko to jest szczere i płynie prosto z serca” – Hiro: http://hiro.pl/fluorescencyjne-klimaty-erith-prezentuje-swoj-szalony-swiat-na-debiutanckiej-plycie/

 

“Nie ma na “Speed of Light” dwóch podobnie brzmiących utworów, nie ma czasu na znużenie i muszę przyznać, że mam naprawdę duży problem z wyłączaniem tego albumu. Jego magnetyczna moc sprawiła, że na kilka dni wszystkie inne płyty przestały istnieć. (…) To muzyka przede wszystkim niesztampowa, stworzona z pasji, a nie z przepisu na popularny electropop czy synthwave, choć jednocześnie bardzo przebojowa i mam nadzieję, że coraz więcej osób będzie się nią zarażać, bo niewielu młodych artystów z Polski w równym stopniu zapracowało na sukces” ~ Soundrive.pl: http://soundrive.pl/article/851/erith-speed-of-light

Gdańsk /koncert klubowy:

 

BalconyTV – sesja na balkonie po Spring Break’u:

Cały album dostępny na Spotify TUTAJ.


Zasubskrybujcie nasz kanał na YouTube TUTAJ, lub polubcie TUTAJ naszą stronę na Facebooku!

Czytaj również:  Bezkompromisowy Benjamin Clementine