//Festiwal Frankofonii od 5 marca we Wrocławiu

Festiwal Frankofonii od 5 marca we Wrocławiu

Koncert Benjamina Piata, wschodzącej gwiazdy francuskiej piosenki, recital gitarowy Krzysztofa Pełecha, filmy francuskie, kolacja z francuskim menu, warsztaty i degustacja win, a także warsztaty ekologiczne oraz malarskie dla dzieci i młodzieży. To tylko niektóre punkty programu Festiwalu Frankofonii, który od 5-24 marca we Wrocławiu.

Francuzi mają historię bogatą w wykonawców piosenek z Edith Piaf w roli głównej. Dziś tradycję kontynuuje m.in. młody Benjamin Piat, który 9 marca o 19.00 wystąpi w Auli Politechniki Wrocławskiej (wstęp wolny!). Z pewnością zaśpiewa utwory z nowego albumu, który ukaże się na rynku w kwietniu.

Poza francuską piosenką także gitarowy recital Krzysztofa Pełecha (23 marca o 19.00 w Pawłowicach) i spora atrakcja, czyli francuski wodewil „La Lyceenne” George’a Feydeau przygotowany przez…studentów filologii francuskiej (22 marca o 18.30 w Alliance Francaise).

W ciągu festiwalowych dni będzie szansa obejrzenia aż trzech francuskich produkcji w Bibliotece Romańskiej – „Hipokratesa” (6 marca o 18.00), „Bettie wyrusza w drogę” z Catherine Denevue (13 marca o 18.00) i „Lulu obnażona/Prawda o Lulu” (20 marca o 18.00).

Francuski festiwal nie może się obejść bez francuskiej kuchni. Okazji do świętowania będzie kilka. Pierwsza 21 marca o 18.00 w Biblioetece Romańskiej. Można zapisać się na specjalne warsztaty i degustację win (szlakiem burgundzkim), druga 24 marca o 18.00 w Sofitelu, gdzie zaserwowana zostanie francuska kolacja (na zapisy mailowe, 110 zł od osoby).

Czytaj również:  Listy na pożegnanie