//Gdzie są najpiękniejsze plaże świata?

Gdzie są najpiękniejsze plaże świata?

Malediwy, Meksyk, Tajlandia… Gdzie jeszcze znajdują się najpiękniejsze plaże na świecie?

 

Najpiękniejsze plaże w połączeniu z ciepłym oceanem to prawdziwy raj na ziemi. Które z nich zapierają dech w piersiach? My już wiemy i oglądając ich zdjęcia kompletnie odrywamy się od rzeczywistości…

Najpiękniejsze plaże tropikalne – ranking:

  • Malediwy – ten archipelag, położony na Oceanie Indyjskim na południe od Indii to dosłowne odzwierciedlenie określenia “raj”. To tam znajdziecie najpiękniejsze plaże – piaszczyste, bardzo słoneczne, oblewane gorącą wodą z Oceanu. To miejsce pełne spokoju i dające dużo prywatności.
  • Tajlandia – nie bez powodu nazywana jest “krainą tysiąca uśmiechów”. Najpiękniejsze plaże zlokalizowane są w miejscowościach takich jak Koh Samui, Patong i Phuket – będący również rajem dla osób nurkujących z butlą.
  • Zanzibar -ta tropikalna wyspa leżąca u wybrzeży Afryki Wschodniej chyba każdemu kojarzy się z pięknymi plażami. Szerokie, pokryte drobnym, białym piaskiem, porośnięte palmami…

Najpiękniejsze plaże w Europie – ranking:

  • Tarifa – to miasto położone na Costa del Luz w hiszpańskiej Andaluzji gwarantuje widok na odległe o 20 kilometrów wybrzeże Afryki. Klimat tej części Hiszpanii jest suchy i bardzo gorący, a najpiękniejsze plaże znajdują się właśnie tam.
  • Lindos – najpiękniejsze plaże Grecji znajdują się właśnie w pobliżu tego turystycznego miasteczka leżącego na wyspie Rodos. To idealny wybór dla osób chcących spróbować swoich sił (lub pogłębieniem swoich umiejętności) na windsurfingu.
  • San Vito lo Capo – podobno najpiękniejsze plaże we Włoszech znajdują się na Sycylii. Trudno się z tym nie zgodzić – plaża położona w tym małym, sycylijskim miasteczku zachwyca krystalicznie czystą wodą i wyjątkowym położeniem – San Vito lo Capo mieści się pomiędzy górskim rezerwatem, a parkiem krajobrazowym.

Czytaj również:  "Elektrownia" w Radomiu przyciąga