//Graffitti na rocznicę Levi’sa

Graffitti na rocznicę Levi’sa

Marka Levi’s z grafficiarzami zamieniają stolicę w artystyczny plac zabaw. Jeden z wyjątkowych projektów stworzył Looney. Wszystko dla uczczenia 50. urodzin najsłynniejszej kurtki świata.

Reklama

Dworzec Centralny, ul. Bracka i Jaworzyńska. Muzyka, sztuka i ulica. Co łączy ze sobą tętniące życiem arterie miasta ze street artem? W ruchliwą miejską przestrzeń wpisane zostały trzy wyjątkowe murale.

Marka Levi’s, która od zawsze była blisko artystów, subkultur i wspiera wyjątkowe osobowości, do współpracy nad projektami zaprosiła Marka Grabowskiego, szerzej znanego jako Looney. Współczesny grafficiarz, który zaczynał jako raper i deskorolkowiec swoją street artową działalność rozpoczął w 1995 roku. W 2008 ukończył Wydział Malarstwa i Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, artystycznie spełnia się jako autor murali i obrazów na płótnie. Dla marki Levi’s stworzył wyjątkowe dzieło inspirowane historią truckerki. Powstały w okolicy Metra Politechniki mural Looneya wypełnia miłość do muzyki, ludzie i energia, która współgra z tętniącym życiem miastem.

Na ulicy Brackiej powstało dzieło wykonane przez Good Looking Studio. Oparty o ponadczasowy krój kultowej kurtki mural został wyłoniony w konkursie organizowanym przez Levi’s Poland i Newonce. Projekt odzwierciedlał różne wcielenia kurtki, które zmieniały się na przestrzeni lat.

Trzeci, specjalny projekt powstał na podstawie zdjęcia z kampanii Levi’s. Utrzymany w nowoorleańskim klimacie art znalazł swoje miejsce przy Dworcu Centralnym. Jego umiejscowienie zostało doskonale przemyślane – żywa miejska przestrzeń, którą każdego dnia przechodzi tysiące osób podkreśla różnorodność i wielokulturowość.

Wszystkie murale powstały wg indywidualnych projektów. Można je podziwiać w przestrzeni miejskiej do 30.11.

Czytaj również:  NeSpoon - koronkowy Banksy