//IV Targi Edukacji Międzykulturowej

IV Targi Edukacji Międzykulturowej

W dniach 7-8 marca 2018 r. w Oratorium Marianum UWr odbędzie się IV edycja Targów Edukacji Międzykulturowej. Aby wziąć udział w targach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie: wcrs.wroclaw.pl/tem.

Po raz drugi będzie to wydarzenie o zasięgu międzynarodowym – z udziałem ekspertów i organizacji z Niemiec. Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane m.in. inspirujące projekty dla placówek edukacyjnych we Wrocławiu, oferty szkoleń i warsztatów dla nauczycieli, inicjatywy Gminy Wrocław, Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej i organizacji pozarządowych, a także prezentacje nowatorskich metod pracy na rzecz otwartości dzieci, młodzieży, cudzoziemców i mieszkańców naszego miasta.

Moderatorem debaty drugiego dnia wydarzenia będzie Steffen Möller – uczestnik programu „Europa da się lubić” oraz aktor serialu „M jak miłość”.

Do uczestnictwa w Targach zapraszamy pracowników wrocławskich przedszkoli, szkół, wyższych uczelni i innych instytucji zajmujących się edukacją międzykulturową – nauczycieli, dyrektorów, wykładowców, edukatorów, bibliotekarzy, animatorów kultury oraz osoby żywo zainteresowane tematyką edukacji międzykulturowej.

Organizacje pozarządowe, muzea, instytucje kultury, szkoły posiadające bezpłatną ofertę w zakresie edukacji międzykulturowej dla wrocławskich placówek zachęcamy do zaprezentowania swojej oferty w formie stanowiska i krótkiej prezentacji na forum.

Miejsce: Oratorium Marianum UWr, pl. Uniwersytecki 1

Formularz zgłoszeniowy: wcrs.wroclaw.pl/tem

Program
7.03. (środa) godz. 10.00-15.00 – Perspektywa organizacji pozarządowych i instytucji

Prezentacje i wykłady – dobre praktyki z Polski i zagranicy, pomysły na projekty międzykulturowe, inspiracje dla szkół i przedszkoli.
Stoiska i rozmowy – organizacje pozarządowe z Polski i zagranicy, instytucje oferujące działania dla szkół i przedszkoli we Wrocławiu.

8.03. (czwartek) godz. 10.00-15.00 – Debata i część artystyczna, moderacja: Steffen Möller

Perspektywa ekspertów i urzędników
„Empatia, otwartość, integracja. Perspektywa Niemiec” – debata z ekspertami z partnerskiego regionu Saksonii na temat wyzwań i skutecznych metod pracy.
Aktualne działania Miasta Wrocław w zakresie edukacji międzykulturowej, pokaz filmu „Kocham Wrocław”.
Perspektywa artystyczna i nowe formy integracji
Występ międzykulturowego chóru dziecięcego (projekt Opery Sempera i Miasta Wrocławia, „ChorAlarm”),
Występ międzykulturowego teatru ambasadorów dialogu – występ wrocławskich nauczycieli i obcokrajowców pod kierownictwem dr Stephana Reher’a z Drezna.

Czytaj również:  17. MFF T-MOBILE Nowe Horyzonty już 3 sierpnia