//Jak zostać syreną?

Jak zostać syreną?

Kurs dla syren to nie żart, a nowa forma aktywnego spędzania czasu. Nauka pływania w syrenim ogonie poprawia kondycję i rzeźbi wszystkie mięśnie!

Na popularności zyskuje “syrening” – nowa forma aktywnego spędzania czasu, polegająca na pływaniu w syrenim ogonie. Powstaje coraz więcej szkół dedykowanych tej dziedzinie, które organizują specjalne “kursy dla syren”. Takie szkolenie nie polega tylko na zapozowaniu do zdjęcia w błyszczącym ogonie. Podczas niego doskonalimy pływanie z pełną gracją oraz technikę oddechu pod wodą. Jak się okazuje, pływanie z non stop przylegającymi do siebie nogami, wcale nie jest takie proste. Bardziej angażuje mięśnie nóg, pośladów, pleców i brzucha, dzięki czemu gwarantuje wyrzeźbioną sylwetkę.

Lekcje w “Akademiach Syren” prowadzą wykwalifikowani pływacy, często byłe mistrzynie w pływaniu synchronicznym. Pierwsza szkoła syreningu powstała na Filipinach w 2012 roku. Kolejna otworzyła się we Francji, a następnie w USA i Austrii. W Niemczech zaczęto nawet organizować konkurs na Miss Syrenę, który od 2014 roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Okazuje się więc, że bycie syreną może być dobrze płatnym zawodem! Przykładowo, kurs w Akademii Syren w Marsylii kosztuje 50 euro. W jego cenie mieści się wypożyczenie ogona z płetwą. Warunkiem przystąpienia do lekcji jest podstawowa umiejętność pływania. Zajęcia odbywają się w grupach po 8 osób w basenie ze słoną wodą. Syreny uczą się nurkować bez maski i urządzeń tlenowych, doskonalą swój oddech oraz podwodne ruchy

Czytaj również:  Lustrzane domy z Estonii