//Jeansy w formie… stringów

Jeansy w formie… stringów

W tym sezonie projektanci wzięli na warsztat jeansy – czy na te w formie stringów albo z suwakami między pośladkami znajdą się chętni?

Reklama

Wybiegi tygodni mody widziały już wiele, ale tego jeszcze nie było. Model jeansów w formie stringów (ang. thong jeans) zaliczył swój wybiegowy debiut na Amazon Fashion Week w Tokio. Jak wygląda ten twór? Zaprojektowane przez Thibauta jeansowe stringi to w zasadzie szkielet spodni. Pasek utrzymujący je w talii i suwak – to by było na tyle, jeśli chodzi o konstrukcję, no chyba, że zwisające po bokach paski także uznamy za jej część.

Jeśli chodzi o trendy jesień-zima 2017 temat nowego ujęcia jeansów okazał się punktem honoru dla wielu marek, w tym też sieciowych i trzeba przyznać, że wyobraźni twórcom nie brakowało. Jakiś czas temu pokrewny projekt pokazał Asos – jednak jeansy z wycięciami poniżej talii, które w całości zakrywają pośladki, mocno odbiegały od abstrakcyjnego projektu Thibauta. W ślad za nimi poszli inni – projektanci Top Shopu zaproponowali spodnie w całości odszyte w przezroczystego tworzywa, a Vetement we współpracy z Levi’sem stworzył hybrydę… z suwakiem między pośladkami. Dodatkowo, wzdłuż nogawek z tyłu na całej długości także wszyto zamki błyskawiczne, a więc – ile pomysłów na noszenie, tyle możliwości. Co myślicie o takich wynalazkach? Czy to jest jeszcze moda?

Czytaj również:  Stella McCartney - nie tylko nazwisko