//Kasia Smutniak we Wrocławiu

Kasia Smutniak we Wrocławiu

Kasia Smutniak będzie gościem honorowym Cinema Italia Oggi w Kinie Nowe Horyzonty

Tydzień z najnowszymi filmami z Włoch: od 6 do 12 kwietnia we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się przegląd Cinema Italia Oggi – czyli prezentacja 11 produkcji, które podbiły serca włoskiej publiczności. Gościem wydarzenia będzie Kasia Smutniak – aktorka urodzona w Polsce, od lat mieszkająca i pracująca we Włoszech; laureatka prestiżowych nagród za swoje osiągnięcia artystyczne (spotkanie z aktorką 6 kwietnia po filmach „Żona czy mąż?” i „Made in Italy”).

W programie Cinema Italia Oggi znajdą się m.in. „Syn nieznany” Egidio Termine – reżysera współpracującego z Giuseppe Tornatore (autorem „Cinema Paradiso”), „Dziewczyna we mgle” Donato Carrisiego, z Tonym Servillo – ulubionym aktorem Paolo Sorrentiono – w roli głównej, rozgrywająca się na granicy jawy i snu „Sicilian Ghost Story” Antonio Piazzy czy „Prywatna sprawa” – historia miłosnego trójkąta na tle wojennych wydarzeń.

Cinema Italia Oggi organizowane jest wspólnie z Instytutem Włoskim w Warszawie oraz Cinecittà Luce, przy wsparciu Ambasady Włoch i konsulatów honorowych.

Czytaj również:  Morderstwo w hotelu Hilton