//King Krule zagra w Polsce

King Krule zagra w Polsce

Jeden z najważniejszych brytyjskich muzyków młodego pokolenia wystąpi w Progresja Music Zone w Warszawie 16 lutego 2018, w ramach festiwalu World Wide Warsaw.

Archy Marshall, bo tak naprawdę nazywa się King Krule, to artysta, którego muzyka nie zna żadnych ograniczeń. Inspiruje się zarówno ikonami alternatywnego rocka, na przykład Pixies czy The Libertines, jak i kompozytorami muzyki klasycznej. Efektem tych wpływów jest trudna do sklasyfikowania fuzja indie, punka, rapu, elektroniki i jazzu.

23-letni wokalista nie tylko w rodzinnej Wielkiej Brytanii uważany jest za głos pokolenia. Za sprawą świetnych, życiowych tekstów, bardzo emocjonalnej interpretacji i charakterystycznej maniery wokalnej porównywany jest do Morrisseya, Edwyna Collinsa czy Billy’ego Bragga. Ma w dorobku dwa albumy studyjne, wydane jako King Krule„6 Feet Beneath The Moon” z 2013 i „The Ooz” z 2017 oraz płytę „A New Place 2 Drown” z 2015, która ukazała się pod jego prawdziwym nazwiskiem.

King Krule wystąpi 16 lutego 2018 o 20.00 w Progresja Music Zone w Warszawie w ramach festiwalu World Wide Warsaw. Sprzedaż biletów ruszy 24 listopada 2017

Czytaj również:  W kim mieszka muzyka?