//Koncert Hawdalowy: Tomasz Stockinger

Koncert Hawdalowy: Tomasz Stockinger

Recital “Już nie zapomnisz mnie”, to piękne wspomnienie dwudziestolecia międzywojennego w muzyce i słowie. Już jutro we Wrocławiu w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej.

Romantyczne i zadziorne, melancholijne i komiczne – piosenki autorstwa legend polskiej literatury muzycznej: Hemara, Tuwima, Warsa, Petersburskiego – wykonywane będą naprzemiennie z żydowskimi szmoncesami, przedstawionymi w mistrzowski sposób przez Tomasza Stockingera.

Tytuł programu to zarówno tytuł piosenki, która stanowiła główny motyw muzyczny polskiej komedii „Zapomniana melodia” z 1938 roku. Podczas występu Tomasz Stockinger oddaje także hołd gwiazdom kina przedwojennego i przypomina, m.in.: Eugeniusza Bodo, Aleksandra Żabczyńskiego czy Antoniego Fertnera.

Recital jest zbiorem piosenek polskiego kina przedwojennego, w rytmie walca i tanga przy akompaniamencie pianisty, jak za dawnych, dobrych lat. Wraca do nas łagodnym uśmiechem, niesłychanym charm’em i przenosi do magicznego dwudziestolecia. Ten program to elegancja i szyk minionych lat, wciąż tak żywo wspominanych!

„Już nie zapomnisz mnie”, w programie: szlagiery polskiego kina przedwojennego
29.04.2018, niedziela, godz. 18:00, Synagoga pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7, Wrocław

Czytaj również:  17. MFF T-MOBILE Nowe Horyzonty już 3 sierpnia