//Las tropikalny w Europie?

Las tropikalny w Europie?

Już niedługo cząstkę prawdziwego raju dostaniemy w Europie, a konkretniej we francuskiej miejscowości Cote d’Opale. W 2021 roku ma nastąpić otwarcie największego na świecie krytego lasu tropikalnego.

Tropicalia,  zaprojektowana przez firmę Coldefy & Associates, będzie ogromnym lasem deszczowym przykrytym szklaną kopułą, rozciągającym się na powierzchni 20 tysięcy metrów kwadratowych.

Tropikalny klimat tego wyjątkowego miejsca zapewni bujna, egzotyczna roślinność, w tym palmy oraz niespotykane w naszej strefie geograficznej zwierzęta i owady – kolibry, rzadkie gatunki motyli, a także ryby, które zamieszkają w specjalnie przystosowanym zbiorniku wodnym. Wszystkie osobniki będą mogły się bezpiecznie rozwijać w Tropicalli dzięki odpowiedniej temperaturze, która nie spadnie poniżej 26 stopni Celsjusza. Las budowany za około 62 miliony dolarów jest po części projektem edukacyjnym, który ma pokazać najmłodszym bioróżnorodność naszego świata, ale nie zabraknie tam oczywiście restauracji, hotelu i innych lokali dla odwiedzających.

Twórcy projektu niedawno pochwalili się wideo poświęconym Tropicalli, które możecie znaleźć w naszej galerii. Jeżeli w rzeczywistości ten las będzie wyglądać właśnie tak, to chcemy tam pojechać na wakacje. Ten film naprawdę robi wrażenie i sprawia, że chcemy uciec do Francji!

Czytaj również:  MIASTOmovie o sąsiedztwie