//Leszek Możdżer & Holland Baroque

Leszek Możdżer & Holland Baroque

Leszek Możdżer i Holland Baroque Society, czyli Bachowski fundament i jazzowy temperament mają ze sobą zaskakująco wiele wspólnego, a nowy, specjalnie napisany repertuar to kolejny etap konsekwentnie realizowanej artystycznej wizji zacierającej granice pomiędzy muzyką klasyczną i jazzem.

Reklama

Holland Baroque zdobył światowe uznanie za swoje wyjątkowe, świeże podejście do muzyki historycznej i piękne brzmienie. Ich koncerty emanują wyjątkową energią wynikającą z inspirujących relacji pomiędzy artystami oraz szczególnego zaangażowania całego zespołu w wykonywaną muzykę. Możdżer i Holland Baroque Society, czyli Bachowski fundament i jazzowy temperament mają ze sobą zaskakująco wiele wspólnego, a nowy, specjalnie napisany repertuar to kolejny etap konsekwentnie realizowanej artystycznej wizji zacierającej granice pomiędzy muzyką klasyczną i jazzem.

Leszek o współpracy z Holland Baroque – „Oto nagle znalazłem się wśród ludzi bardzo podobnych do mnie. Ludzi, którzy szczerze szukają piękna i prawdziwie kochają muzykę. Podczas prób okazało się, że każdy dźwięk ma znaczenie, każda kolejna sekunda kompozycji odsłaniała się przed nami powodując wybuchy naturalnej radości. Dyskutowaliśmy nad każdym fragmentem, by potem i tak wykonać go zupełnie inaczej niż się umówiliśmy. Pramagia muzyki podpowiadała nam kolejne rozwiązania tak sugestywnie, że nawet dyskusje przestały nam być potrzebne. Po prostu graliśmy i uśmiechaliśmy się, uśmiechaliśmy się i graliśmy jeszcze raz. Nurt muzyki porywał nas, pomysły pojawiały się nagle, ale w sposób oczywisty, a radość stawała się integralną częścią kompozycji.”

Ich wspólny album „Earth Particles” będzie miał swoją premierę 25.11.2017.

W grudniu Leszek Możdżer & Holland Baroque ruszają na koncerty:

4.12.2017 godz. 19:00 – Szczecin / Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
Bilety : Koncert wyprzedany.

6.12.2017 godz. 18:00 i 20:30 – Warszawa / Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Bilety dostępne od 6.11. na stronie: www.polin.pl

7.12.2017 godz. 19:00- Łódź / Klub Wytwórnia
Bilety : www.wytwornia.pl

8.12.2017 godz. 19:00 – Wrocław / Narodowe Forum Muzyki
Bilety : http://kupbilet.pl/leszekmozdzerwroclaw

9.12.2017 godz. 19:00 – Kraków / Centrum Kongresowe ICE Kraków
Bilety : http://kupbilet.pl/leszekmozdzerkrakow

10.12.2017 godz. 19:00 – Katowice / NOSPR
Bilety : http://kupbilet.pl/leszekmozdzerkatowice oraz w kasach Nospr od 31.10.2017

Czytaj również:  "Czasami musisz być ambitną suką"