//Lody z zanieczyszczonej wody

Lody z zanieczyszczonej wody

Te lody na patyku wyglądają pięknie, a w rzeczywistości są trujące. Studenci z Tajwanu, w ramach kampanii społecznej “Pollutes water popsicles”, pobrali zanieczyszczoną wodę i zrobili z niej lody na patyku. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na zanieczyszczenia środowiska.

Hung I-chen, Guo Yi-hui i Cheng Yu-ti to trójka artystów z tajwańskiej Akademii Sztuk Pięknych, którzy zrobili 100 lodów na patykach ze 100 próbek zanieczyszczonej wody pobranej w różnych regionach ich kraju.
Tajwan przeżywa okres ciągłego rozwoju. Miasta rosną na potęgę, co ma swoje negatywne skutki w postaci zanieczyszczenia wód. Problem dotyczy jednak nie tylko tego rejonu, podobne problemy znajdziemy na całym świecie.

Ta estetyczna akcja studentów ma na celu zwrócenia uwagi na temat problemu skażenia środowiska. W lodach na patyku zmieściły się m.in. foliowe opakowania, stara szczoteczka do zębów, nakrętki od butelek – wszystko to, co można znaleźć w źródłach wody, w akwenach, na plażach. To, co na pozór wygląda niewinnie i pięknie, w rzeczywistości jest trucizną. 

W próbkach wody znaleziono najróżniejsze szkodliwe substancje i przedmioty np. rtęć, azotany, ołów, arsen, plastikowe odpady. Próbki wody zostały zamrożone a następnie odtworzone w przezroczystej żywicy poliestrowej.

Ciekawe, jak wyglądałyby lody zrobione z wody Wisły czy Bałtyku…

Czytaj również:  Lampy z pieczywa