//Marylin zbyt wysoka dla Elvisa

Marylin zbyt wysoka dla Elvisa

16. sierpnia mija czterdziesta rocznica śmierci Elvisa Presleya. Tak tak, wiemy, podobno Król sfingował swoją śmierć i po prostu się ukrywa, ale jakoś powątpiewamy, czy aby udało mu się oszukać system i wyleguje się na jakiejś plaży na zasłużonej emeryturze. Tak czy inaczej, mamy dla Was garść informacji i ciekawostek na jego temat.

Reklama

Urodził się 8 stycznia 1935 w niezamożnej rodzinie w Tupelo, skąd w 1948 przeniósł się, wraz z rodzicami do Memphis. Od dzieciństwa śpiewał w chórze kościelnym, a w 1954 nagrał swój pierwszy singiel, który zyskał dość dużą popularność. W 1958, stanął przed komisją poborową, i został powołany do wojska. Służył dwa lata w Niemczech Zachodnich. Pod jego nieobecność, cały czas publikowano utwory, które wcześniej nagrał, dzięki czemu jego popularność cały czas rosła. Po powrocie z wojska, kontynuował karierę muzyczną i aktorską. W 1967 w Las Vegas, poślubił Priscillę Beaulieu, i w 1968 urodziła się im jedyna córka Lisa Marie Presley. Małżeństwo ich trwało 6 lat. Koncertował do końca swojego życia.

Gwiazdor zmarł we własnym domu w Memphis. Został pochowany na tamtejszym Forest Hill Cemetery, obok matki, jednak po próbie kradzieży zwłok Elvisa w październiku 1977 roku ciała przeniesiono do domu Elvisa. Groby Presleya, jego babci, ojca i matki oraz płyta nagrobna brata bliźniaka Elvisa zmarłego przy porodzie, zostały umieszczone w tak zwanych The Meditation Gardens. Obecnie w budynku znajduje się także muzeum poświęcone twórczości artysty.

Uchodził za niezwykle hojnego człowieka – np. kupił swojemu szoferowi limuzynę, a swoje 41. urodziny świętował, dając w prezencie wszystkim swoi przyjaciołom po cadillacu.  Za życia nigdy nie oszczędzał – często zdarzało mu się wynajmować w środku nocy kina i oglądać z przyjaciółmi ulubiony film Elvisa – „Monty Python i święty Graal”. Wspierał liczne organizacje charytatywne, nie chwaląc się tym dziennikarzom.

Jego naturalny kolor włosów to blond – od końcówki lat pięćdziesiątych Elvis farbował włosy co dwa tygodnie na czarny odcień. Farbą traktował nawet swoje brwi i rzęsy.

Elvis odbył „przygodę na jedną noc” z Marilyn Monroe w 1956 roku dzięki wyswataniu przez asystenta menadżera Presleya, Byrona Raphaela. Muzyk miał po wszystkim stwierdzić, że Marylin była “urocza”, jednak “stanowczo dla niego za wysoka” i więcej nie chciał się już z nią umawiać.

W jego organizmie po śmierci wykryto ślady środków przeciwbólowych: morfinę i demerol. A także: leki przeciwhistaminowe, uspokajające: Placidyl i Valium, kodeinę, etynamat, metakwalon i niezidentyfikowane barbituriany. Lekarze przepisywali mu leki jak cukierki. Przez zaledwie osiem miesięcy, w roku śmierci Elvisa, lekarz przepisał mu ponad 10 000 dawek leków nasennych, amfetaminy i substancji narkotycznych.

Jest najlepiej zarabiającym nieboszczykiem. Na liście Forbsa od lat okupuje pierwsze miejsce.

Czytaj również:  Lunatic Soul prezentuje "Anymore"