//Natura + intymność +muzyka = LASY

Natura + intymność +muzyka = LASY

LASY to nowy projekt muzyczny z Trójmiasta, którego twórcą jest Stendek (Maciej Wojcieszkiewicz). Artysta próbuje znaleźć pomost między swoimi dwoma wielkimi pasjami – muzyką i naturą. Tworzy utwory nowoczesne, a zarazem osobiste i emocjonalne.

Reklama

Niedawno ukazał się klip do utworu „Little Giant”, który zapowiada premierę albumu o tym samym tytule, zaplanowaną na 8 listopada 2017 roku. Za pełen organicznych motywów obraz do pierwszego singla odpowiada Maciej Dydyński.

Jak zapowiadają twórcy, “Little Giant” to eklektyczny album czerpiący inspiracje z takich gatunków jak IDM, techno, ambient i bass. Album urozmaicają utwory z gościnnym udziałem wokalistów: Lari Lu i MaJLo, którzy pojawią się również podczas premierowych koncertów LASÓW. Wydawnictwo będzie dostępne we wszystkich serwisach streamingowych oraz do pobrania za darmo ze strony Bandcamp artysty.

Stendek jest laureatem Fryderyka w kategorii Elektronika za produkcję album Reni Jusis „BANG!”. W swojej karierze supportował m.in. Nosaj Thing, Squarepusher, Tim Hecker, Booka Shade czy Boys Noize, a także zagrał na największych polskich festiwalach jak Open’er czy Selector. Na scenie wspiera go perkusista wh0wh0 ( Jacek Prościński ), muzyk współpracujący z takimi artystami jak Tymon Tymański, MaJLo, Coldair. Stendek z Jackiem wspólnie tworzą także skład koncertowy Reni Jusis.

Czytaj również:  l.Stadt mówi Ci "Halo".