//Odłóż telefon, posadź drzewo

Odłóż telefon, posadź drzewo

Powstała aplikacja, która oducza od ciągłego korzystania ze smartfona. To wirtualne drzewko, które rośnie, gdy odkładasz telefon.

Notoryczne ślęczenie nad telefonem ma swoje konsekwencje. Przez nadużywanie smartfona gorzej śpisz, boli cię szyja (text neck syndrome) i wysuszasz gałkę oczną. Problem jest też phubbing, czyli ciągłe sprawdzanie telefonu w towarzystwie.
To właśnie z tymi problemami chcą walczyć twórcy aplikacji Forest. Apka pozwoli ci wyhodować piękne drzewo, pod warunkiem, że nie będziesz korzystał z telefonu w określonym czasie. Jeśli się poddasz przed czasem i opuścisz aplikację, drzewko umiera.
Gra powstała po to, żeby pomóc nam koncentrować się na jednym zadaniu. To może być praca domowa, projekt specjalny albo wyjście ze znajomymi. Wszystko, po to, żeby lepiej organizować sobie czas i nie tracić go na przeglądanie Facebooka, Twittera i Instagrama. A teraz najlepsze! Za każde wyrośnięte drzewko otrzymujesz wirtualne monety, które możesz przeznaczyć na prawdziwe sadzonki!
Aplikacja powstała we współpracy z organizacją, która zajmuje się sadzeniem drzew w rzeczywistości. Nie jest darmowa, ale jej koszt to zaledwie 9 zł.

Czytaj również:  Ekspres do kawy - z betonu