//Odwiedź Miasto Wina

Odwiedź Miasto Wina

We Francji warto zwiedzić “Miasto Wina” – tu nauczysz się historii trunku od podszewki! W “La Cité du Vin” nauka jest połączona z jego degustacją. To raj dla miłośników alkoholu z winogron!

Nie ulega wątpliwości, że jedne z najlepszych win na świecie pochodzą z Francji. Wśród wielu sławnych regionów winiarskich nie sposób nie wspomnieć o Bordeaux – produkowane są tam wina bardzo wysokiej klasy i enoturystyka w tej miejscowości jest bardzo wysoko rozwinięta.

Francuzi postanowili jednak wyjść naprzeciw turystom i rzucać się w oczy, czego efektem jest La Cite du Vin – Miasto Wina. Niezwykła jest już sama architektura budynku, która swoim wyglądem przypomina karafkę. Elewacja La Cite du Vin wykonana jest z paneli szklanych, które w zetknięciu ze światłem słonecznym dają złotą barwę. Za projektem stali architekci Anouk Legendre oraz Nicolas Desmazieres. Ich zadaniem było stworzenie centrum, którego każdy detal przywołuje na myśl duszę wina i jego płynną naturę.

To swoiste Miasto Wina składa się z 10 poziomów, na których znajdują się sale edukacyjne, muzeum, wystawy czy pokazy filmowe. W sumie wewnątrz mieści się 20 pomieszczeń tematycznych oraz audytorium na 250 miejsc. Goście centrum oczywiście mają okazję wziąć udział w sesji degustacyjnej, podczas której można spróbować win z całego świata.
Celem Le Cite du Vin, oprócz ściągnięcia miłośników smaku wina, jest przedstawienie i promocja historycznego dziedzictwa tego trunku i jego wpływu na otaczającą nas rzeczywistość.

Oficjalne otwarcie miało miejsce 1 czerwca 2016 roku. Budowa centrum trwała 3 lata i pochłonęła ponad 80 mln euro. Cena jednego biletu wynosi aktualnie 20 euro.

 

Czytaj również:  Stella McCartney - nie tylko nazwisko