//OFCA w Oleśnicy

OFCA w Oleśnicy

OFCA to 3 dniowy festiwal cyrkowy, podczas którego od 11 do 13 sierpnia zaprezentowanych zostanie ponad 30 spektakli scenicznych i ulicznych w przestrzeni całego miasta.  Zaproszeni artyści będą wzruszać i bawić do łez.

W tym roku oprócz miejsc takich jak Rynek, kościół św. Jerzego, Sala widowiskowa czy Amfiteatr, artyści zaprezentują się w dwóch nowych zaskakujących miejscach. Cała Oleśnica zamieni się w barwną arenę, a na niej między innymi: kolorowa parada ulicami miasta, widowiskowa gala z ogniem, cyrkowe warsztaty dla małych i dużych, żonglerska olimpiada, przedstawienia uliczne i sceniczne (wystąpią między innymi: Stefan Sing, Guga Morales, Izimagic Duo, Compagnia Circolabile, Ola Muchin, Murmuyo, Luca Bellezze), a także koncerty (Parnas Brass Brand oraz Kraków Street Band!). Nad zabytkowym rynkiem i na dziedzińcu piastowskiego zamku, na sześciu rozwieszonych taśmach, w tym najdłuższej w Polsce (117 metrów!), mrozić będą krew w żyłach highlainerzy. Swoimi akrobacjami natomiast imponować będą tricklinerzy, którzy udowodnią wszystkim, że taśma nie służy tylko do spacerowania!
Nie zabraknie przez te trzy szalone dni atrakcji zarówno dla całych rodzin, jak i pasjonatów sztuki cyrkowej. Z całego świata przybędą artyści, którzy swoimi wyjątkowymi umiejętnościami potrafią nie tylko zadziwiać, ale także inspirować.

Festiwal OFCA propaguje ideę Nowego Cyrku, cyrku bez zwierząt, pokazującego niezwykłe umiejętności ludzkiego ciała, umysłu i iluzji. Dla wygody gości festiwalu przygotowano wielkie pole namiotowe i zlot food trucków.

Wstęp na wszystkie koncerty, warsztaty i spektakle jest bezpłatny!

Program wydarzeń dostępny na stronie internetowej festiwalu

Czytaj również:  Avant Art Festival po raz dziesiąty od 27 września