//Pierwsza lalka Barbie w hidżabie

Pierwsza lalka Barbie w hidżabie

Mattel stworzyło pierwszą Barbie w hidżabie! Lalka powstała na podobieństwo olimpijki Ibtihaj Muhammad.

Firma produkująca zabawki “Mattel” wprowadziła duże zmiany w asortymencie. Marka stworzyła 15 nowych modeli Kena oraz 3 nowe sylwetki kultowej lalki – wszystkie w myśl idei body positive. Barbie już nie jest taka idealna, jak kiedyś. Teraz bardziej przypomina prawdziwe kobiety, gdyż może posiadać różne karnacje oraz typy sylwetki, być wysoka, krągła, niska lub drobna. Do wyboru, do koloru. Zarówno w kwestii koloru skóry, tęczówek czy odcieni włosów. Jednak wczoraj swoją premierę miała nowa lalka, jakiej jeszcze w historii Mattel nie było.

13 listopada 2017 światło dzienne ujrzała Barbie w hidżabie! Lalkę stworzono na podobieństwo pierwszej, amerykańskiej szablistki noszącej hidżab, Ibtihaj Muhammad. Olimpijka zdobyła brązowy medal podczas letnich igrzysk w 2016 roku. Jest dowodem na to, że muzułmanki też mogą uprawiać sport oraz mieć w nim wyniki, i to bez zdejmowania hidżabu. Zresztą marka Nike już wpadła na to, by to nakrycie głowy i twarzy wykonać w bardziej fitnessowej wersji. Stworzyła więc “Pro Hijab” dla aktywnych, który pojawi się w sklepach na wiosnę 2018.

Jak wygląda Barbie w hidżabie? Zrobiono ją w dwóch odsłonach. W pierwszej ma na sobie biały, sportowy strój do szermierki. W drugiej zaś jest ubrana na czerwony dywan – białą szatę z haftowanymi kwiatami oraz czarny hidżab. Teraz już chyba nie można mówić o jakiejkolwiek dyskryminacji ze strony firmy Mattel. Lalka pojawi się w sprzedaży w 2018 roku.

Czytaj również:  I stało się światło...