//Pikseloza we Wrocławiu

Pikseloza we Wrocławiu

Zachęcamy do odwiedzenia wyjątkowej wystawy umieszczonej na 2 piętrze Muzeum Współczesnym we Wrocławiu, autorstwa Patrycji Madej  pt. “Pikseloza”.

Czym jest pikseloza? Pikseloza to efekt takiego powiększenia obrazu cyfrowego, w którym staje się on nieostry i nie może być do końca odczytany. Najmniejsze jego składowe to piksele, które w określonej konfiguracji tworzą pewną całość.

Pikseloza jest wystawą interaktywną, pozwalającą widzowi na samodzielne tworzenie obrazów. Skrajny zoom, którego doświadczamy w pikselozie, pozwala widzowi na zatracenie się w wizualnej potencjalności obrazu i zachęca do ułożenia jego znaczenia na nowo. Instalacja w przestrzeni Samoobsługowego Muzeum to przestrzeń totalna, złożona z masy kolorowych elementów – pikseli, które można dowolnie układać. Łączenie ze sobą wybranych pikseli wpływa na stopniowe wyłanianie się z pozornego chaosu, kształtów i znaczeń. Widz buduje nowe obrazy z mnóstwa prostych modułów, pobudza swoją wyobraźnię i pozostawia po sobie ślad. W tych małych, powtarzających się elementach drzemie prawie nieskończona mnogość możliwości ich ułożenia.
Dacie się ponieść wyobraźni odwiedzając Pikselozę? Nasze redaktorki były, widziały i bawiły się świetnie 🙂

Instalacja trwa do 30. października. Wstęp bezpłatny.

 

Czytaj również:  Wroclavia powita klientów w październiku