//“Pioscenki” w Teatrze Capitol

“Pioscenki” w Teatrze Capitol

Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu zaprasza na powakacyjny, dalszy ciąg spotkań z aktorami Capitolu – w niedzielę 10 września na Scenie Ciśnień “Pioscenki, czyli piosenki ze wstępem” poprowadzą znani artyści kabaretowi: Ścibor Szpak i Czesław Jakubiec.

Jak twierdzi Ścibor Szpak, parafrazując słynne powiedzenie Władysława Sikory, znanego artysty kabaretowego: Możemy śmiało stwierdzić, że każda piosenka obroni się sama, ale nie przed nami!

“Pioscenki” to spektakl traktujący na równi piosenkę i jej zapowiedź, wprowadzenie w lekko absurdalny świat z pogranicza poezji, teatru, kabaretu i opery. Świat tworzony głównie przez teksty Ścibora Szpaka (choć Gospodarze sięgać będą również do innych autorów) oraz niezwykłą komediowo-operową wrażliwość Czesława Jakubca.

W w roli gościa wystąpi tym razem Andrzej Gałła – aktor i reżyser, weteran wrocławskiego teatru Kalambur, ma na koncie ponad sto ról teatralnych i filmowych oraz kilkanaście realizacji reżyserskich; widzowie Capitolu uwielbiają go w roli Pana Bonacieux w “Trzech muszkieterach” i Berlioza w “Mistrzu i Małgorzacie”. Przez miłośników serialu “Świat według Kiepskich” rozpoznawany jest i lubiany jako Prezes Kozłowski.

“Pioscenki” to wokalne eksperymenty, jakim gospodarze poddają gości. Te spotkania traktują na równi piosenkę i jej zapowiedź, wprowadzają w nieco absurdalny świat.

Pioscenki
10 września 2017, godz. 17 i 19
Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu
Scena Ciśnień

Czytaj również:  "Kordian" według Jana Englerta