//Premiera “Utopii” w Teatrze Powszechnym

Premiera “Utopii” w Teatrze Powszechnym

Teatr Powszechny zaprasza na premierowe pokazy spektaklu “Utopia” w reż. Michała Siegoczyńskiego. Spektakl tworzony jest przez Teatr Grupa w ramach “Programu podyplomowej samoformacji aktorskiej”, realizowanego przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego oraz przy współpracy Teatru Powszechnego i Stołu Powszechnego.

 

Reklama

Marzyłeś kiedyś o nieograniczonej wolności? O tym, żebyś mógł robić i mówić co chcesz i kiedy chcesz? Pragniesz świata, w którym każdy Cię szanuje? A może czas na rewolucje? Jaki byłby Twój świat, gdybyś mógł go urządzić na nowo? Jakie zaprowadziłbyś prawo?

Brzmi to jak zużyty trailer albo jakiś SMS? A może odpowiedz po prostu na pytania. Zaloguj się w banał.

W końcu Twoje życie też nie jest realne. Od dawna żyjesz już w sieci. Więc kiedy któregoś dnia dostaniesz wiadomość “Mamy dla Ciebie zadanie”, nie wahaj się. Po prostu otwórz.

Utopia to historia trojga młodych ludzi, których połączył wspólny cel – zainstalować na twardym dysku świata Nierealne. Zagrać o Niemożliwe. Nic już ich nie zatrzyma, bo nie mają nic do stracenia. Sięgną po najbardziej radykalne środki, aby osiągnąć swój cel – zanim dotrą do planszy z napisem Game Over.

Bo przecież życie to gra, nie?

Spektakl zrealizowany przez Teatr Grupa, przy współpracy Teatru Powszechnego i Stołu Powszechnego.

Teatr Grupa powstał z inicjatywy absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Filii we Wrocławiu. Celem zespołu jest tworzenie spektakli i projektów artystycznych przy współpracy z instytucjami kultury. Teatr ma wspierać i promować młode talenty oraz pomóc w rozwoju kariery artystów. Za pierwszy cel grupa wyznaczyła sobie stworzenie, przy współpracy z różnymi reżyserami – Trylogii wojny, cyklu trzech spektakli poruszających historie o młodości, wolności i walce o idee. Pierwszy z nich – “Utopia” w reż. Michała Siegoczyńskiego, będzie wystawiany w Teatrze Powszechnym w Warszawie oraz Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Premiera: 10 września, Teatr Powszechny w Warszawie, strefa warsztatowa Stołu Powszechnego

Kolejne pokazy: 12 i 13 września

Czytaj również:  Teatr w Kinie Elektronik