//Rusza Terra Italiana

Rusza Terra Italiana

Nadeszła druga edycja Festiwalu Kina Włoskiego – Terra Italiana, która odbędzie się w dniach 23 – 26 listopada w warszawskim Kinie Luna. W programie 11 włoskich filmów, w tym najnowsze dzieła prezentowane na Festiwalu Filmowym w Wenecji, a także spotkania z reżyserami i aktorami.

Festiwal otworzy już dzisiaj melancholijny, utrzymany w stylistyce slow cinema film “W bożej łasce” (“In grazia di Dio”) w reżyserii Edoardo Winspeare’a. Zobaczymy tu historię czterech kobiet, które w obliczu kryzysu ekonomicznego i upadku rodzinnego interesu porzucają dotychczasowe życie i wyprowadzają się na wieś, by uprawiać rolę.

Najsmakowitszym kąskiem Terra Italiana są trzy filmy pokazywane i nagrodzone na 74. Festiwalu Filmowym w Wenecji. To komedia “Wspólne życie” (“La vita in commune”) o mężczyznach odnajdujących sens życia w poezji i kontemplowaniu natury, animacja “Kopciuszek” (“La gatta cenerentola”) Allesandro Rak, będąca włoskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film animowany, a także “Czułość” (“La tenerezza”) w reż. Giani Amelio, ukazującego dwie skonfliktowane rodziny, które mimo wysokiego statusu życiowego nie potrafią znaleźć szczęścia i zmierzają prostą drogą do tragedii.

– Naszym marzeniem nie było tylko pokazanie starszych lub nowszych produkcji filmowych z Włoch, ale przede wszystkim spotkanie z ludźmi, którzy to kino w różnych przestrzeniach tworzą, albo uczestniczą w nim. Terra italiana to okazja, żeby ponownie odnaleźć włoskie wspomnienia, emocje z podróży do miast Półwyspu Apenińskiego, ale też pogłębić tę znajomość – mówi dyrektor Festiwalu, Piotr Dziubak

Ceny biletów:
Bilet pojedynczy na film – 20 zł
Karnet – 149 zł.

Więcej informacji oraz program festiwalu można znaleźć na stronie Kina Luna

Czytaj również:  Literacki Piknik nad Wisłą