//Słowiańska dusza w obrazach

Słowiańska dusza w obrazach

Fotograf Marcin Nagraba stworzył serię pięknych fotografii, na których pokazał wyobrażenie słowiańskich bogiń. Seria zatytułowana jest „Pagan Poetry”. Kostiumy przygotowała Agnieszka Osipa, a modelką jest mama fotografa.

Reklama

Marcin Nagraba nie spodziewał się, że jego niszowe zdjęcia odbiją się takim echem w Internecie. Jednak internauci oraz serwisy zajmujące się fotografią i sztuką doceniły portrety młodego Polaka, które są inspirowane kulturą słowiańską.

Fotografią zajmuje się od dwóch lat, lecz dopiero od niedawna wie, że to z nią chciałby wiązać swoją przyszłość. Inspiracje czerpie głównie z muzyki. Obrazy ujrzane podczas słuchania ulubionych utworów, przenosi na matryce aparatu. Poprzez swoje prace stara się wyrażać emocje, opowiadać historie, w których pozostawia wiele niedopowiedzeń. Motto, którym kieruje się w życiu i twórczości to forever young. Te dwa słowa doskonale opisują to, jakim jest człowiekiem i artystą. Do swoich największych osiągnięć zalicza publikacje w magazynie Vogue Italia oraz wystawę w Mediolanie pod jego patronatem.

Moje prace bardziej traktuję jak obrazy, jedna sesja zazwyczaj owocuje jedną fotografią, co nadaje jej niepowtarzalny charakter. Od 4 lat współpracuję z projektantką Agnieszką Osipą i nawzajem wspieramy się w tworzeniu. Niezwykle inspiruje mnie folklor słowiański, który staram się interpretować w swój własny, niedosłowny sposób. Staram się, aby moje naszpikowane symbolami prace opowiadały historię, którą odbiorcy mogą interpretować indywidualnie. Seria portretów, które tworzę wraz z moją mamą, ma dla mnie szczególny wydźwięk. Mam nadzieję, że wkrótce uda mi się ją opublikować w formie książki, kiedy już wyprodukuję wystarczającą ilość materiału – pisze o swoich pracach Marcin Nagraba.

Pod względem sprzętu Marcin nie jest wybredny i korzysta z aparatu, który ma od samego początku. Uważa także, że “dobre pomysły można zrealizować za pomocą każdego aparatu”.

 

Czytaj również:  "Ojciec" z Marianem Opanią w Ateneum