//Spacer w chmurach

Spacer w chmurach

Na południu Szwajcarii, w samym centrum Alp znajdziecie Most Europejski – najnowszą atrakcję turystyczną kraju. Wznosi się 85 m nad ziemią i wg lokalnej izby turystyki jest najdłuższym mostem dla pieszych na świecie – ma 0,5 km długości. Umożliwia spacer wśród chmur, ponad drzewami, w malowniczym otoczeniu gór.

Atrakcja turystyczna znajduje się między Zermatt, a Grächen w Szwajcarii. Nazwano ją Europabrücke czyli po prostu Most Europa. Gigant zaczyna się na wysokości 1600 m n.p.m. i kończy na aż 2200 m n.p.m. Most rozciąga się nad najgłębszą doliną w Szwajcarii.

O niesamowite widoki nie ma się co martwić. W pobliżu znajduje się bowiem słynny szczyt Matterhorn o wysokości 4478 m n.p.m. Nie ulega jednak wątpliwościom, że na turystach wrażenie zrobi całe pasmo Alp Berneńskich. Wycieczka na ten piękny most nie jest jednak dla wszystkich. Z miasta Randa, które znajduje się najbliżej, piesza wędrówka trwa stosunkowo długo bo 2-2,5 godziny. W przypadku próby dojścia z Zermatt czy Grächen wydłuża się o cztery godziny – czytamy w przewodniku. Do tego szczebelki nie przylegają idealnie do siebie, więc można spojrzeć w dół i zobaczyć, co znajduje się pod stopami. Dla odważnych plus, dla mających lęk wysokości duży minus.

Most zawiesiła szwajcarska firma. Wrażenie robi czas, w jakim to zrobili. Ta 494-metrowa konstrukcja zawisła w zaledwie 10 tygodni. Same liny ważą 8 ton. W oficjalnej informacji na temat mostu czytamy, że zamontowano tam specjalny system, który przeciwdziała bujaniu.

Czytaj również:  Odwiedź Miasto Wina