//Spotkanie z twórcami “Cichej nocy”

Spotkanie z twórcami “Cichej nocy”

“Cicha noc” to jeden z najważniejszych polskich filmów ostatnich lat, zdobywca 10 statuetek Polskich Nagród Filmowych Orły 2018 oraz 7 nagród na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w tym Złotych Lwów dla najlepszego filmu. Już 11. kwietnia w salonie Empik Arkadia w Warszawie będzie można spotkać się jego twórcami.

Ten obraz o trudności w nawiązywaniu relacji z bliskimi nawet przy wigilijnym stole prezentuje debiutujący reżyser, Piotr Domalewski. O swoim filmie opowie wraz z aktorami – Agnieszką Suchorą, Marią Dębską i Tomaszem Ziętkiem na specjalnym spotkaniu już 11 kwietnia. Poprowadzi je Karolina Korwin-Piotrowska. Okazją do spotkania jest premiera “Cichej nocy” na Blu-ray i DVD. Wszyscy chętni będą mogli porozmawiać o tym znakomitym, przenikliwym filmie, jednym z najlepszych polskich obrazów ostatnich lat.

Przypominamy, że “Cicha noc” opowiada historię Adama, który niespodziewanie wraca z zagranicy do rodzinnego domu na Boże Narodzenie. Początkowo ukrywa prawdziwy powód wizyty, jednak wkrótce zaczyna wprowadzać krewnych w swoje plany. Szczególną rolę odgrywają w nich jego ojciec (Arkadiusz Jakubik), brat (Tomasz Ziętek), z którym Adam jest skonfliktowany, oraz siostra z mężem (Maria Dębska i Tomasz Schuchardt). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy Adam oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, podczas wieczerzy pojawia się alkohol. Nikt z krewnych nie spodziewa się, jak wielki wpływ na ich życie będą miały dalsze wydarzenia wigilijnej nocy.

Piotr Domalewski to polski aktor, reżyser i scenarzysta. Absolwent PWST w Krakowie. Student reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Laureat „Złotych Lwów” – Wielkiej Nagrody 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017 za film „Cicha noc”.+

Dla tych, którzy nie będą mogli pojawić się na spotkaniu osobiście przewidziano live streaming: https://www.facebook.com/empikcom/

Spotkanie: 11 kwietnia, godz. 18:00, Empik Arkadia, Jana Pawła II 82, Warszawa

Czytaj również:  Dorociński jako dowódca Dywizjonu 303