//Telewizor jak dzieło sztuki

Telewizor jak dzieło sztuki

Ekran telewizora nie musi być czarny! Stanie się dziełem sztuki lub kroniką emocji i wspomnień. Przedstawiamy Samsung The Frame, czyli telewizor, który łączy technologię i sztukę.

Reklama

Telewizor The Frame urzeczywistnia przekonanie, że urządzenie może być pięknym elementem wystroju wnętrza. Został stworzony we współpracy z Yves’em Behar, znanym i cenionym na świecie projektantem. Po włączeniu trybu Sztuka (Art Mode), zamiast czarnego pustego ekranu zobaczmy wyjątkową galerię obrazów lub zdjęć. Na start uzyskujemy dostęp do ponad 100 specjalnie wyselekcjonowanych dzieł artystycznych z galerii Samsung Collection. Dodatkowo pasjonaci sztuki mogą wykupić abonament i uzyskać dostęp do kolejnych wybitnych dzieł sztuki, pozyskanych od najlepszych światowych galerii, takich jak Muzeum Albertina, LUMAS, Magnum Photos, Saatchi Art i Sedition.

The Frame wykorzystuje szereg zupełnie nowych rozwiązań technologicznych. Został wyposażony w specjalnie zaprojektowany czujnik ruchu, dzięki któremu, jeśli akurat nie ma nas w pokoju, urządzenie zostanie uśpione. Gdy wykryje ruch, automatycznie pojawi się wybrany przez nas obraz. Zawiera także czujnik światła, który automatycznie dopasowuje jasność ekranu do oświetlenia pomieszczenia. Dzięki temu efekt kolorów na obrazie – nawet w nocy – będzie naturalny i dopasowany do okoliczności.

Telewizor posiada unikatowe wzornictwo. Oprócz klasycznej czarnej ramy, która imituje oprawę obrazu, do wyboru są jeszcze ramki w kolorze orzechowym, beżowym lub białym, które można kupić oddzielnie, a mocowane są za pomocą specjalnych magnesów. To pozwala dopasować The Frame do każdego wnętrza.

W Polsce telewizor The Frame jest już dostępny w wybranych salonach Samsung Brand Store. Oferowany jest w dwóch rozmiarach: 55 i 65 cali.

Czytaj również:  Dom z kontenerów na pustyni