//Tysiące światełek w Parku Oliwskim

Tysiące światełek w Parku Oliwskim

Park Oliwski w Gdańsku ponownie rozbłyśnie świątecznymi światełkami. Takiego widoku nie można przegapić!

Iluminacja w Parku Oliwskim w zeszłym roku przyciągnęła tłumy podziwiających błyszczącą instalację spacerowiczów. Na świetlne dekoracje złożyło się wtedy 7,5 tysiąca metrów lampek, kurtyna świetlna wysoka na 12 metrów oraz fontanna świetlna wysoka na pięć metrów.

Niestety ucierpiały przez to trochę parkowe trawniki. A trzeba podkreślić, że Park Oliwski to park zabytkowy. W związku z tym tegoroczne iluminacje stały przez jakiś czas pod znakiem zapytania. Jednak wojewódzki konserwator zabytków wydał właśnie zgodę, by i tej zimy Park Oliwski pojaśniał od lampek. Szpaler świateł nie będzie zawieszony bezpośrednio na drzewach, ale może zawisnąć na specjalnej konstrukcji, tak by nie niszczyć przyrody. Szczegóły projektu iluminacji będą podane najprawdopodobniej w najbliższy piątek, 17 listopada, podczas konferencji prasowej “Odpalamy Święta”. Ciekawe, czy iluminacja będzie równie imponująca jak ta zeszłoroczna.

Jeśli w tym roku w okresie świątecznym wybieracie się do Trójmiasta, wieczorną wizytę w Parku Oliwskim wpiszcie w swój kalendarz!

 

 

Czytaj również:  Torfowisko pod Zieleńcem