//Uśpiłem czarnego kota

Uśpiłem czarnego kota

Wystawa Krzysztofa Solarewicza “Uśpiłem czarnego kota” jest częścią wydarzeń odbywających się w ramach preTIFF / TIFF Festival // Zasoby

Reklama

Jest to fotograficzna opowieść artysty o jego życiu. Są chwile, które ukazują je z bardzo bliska: jest w tym voyeuryzm, ale również poczucie “bezwstydu”. Miejscami aż trudno nie poczuć chwilowego zażenowania, wchodzimy z butami w czyjeś życie, zaglądamy pod stół, zanurzamy się w prywatną przestrzeń ogrodu. Nie szukajmy jednak dosłownego autoportretu, nawet jeśli jest to bardzo autobiograficzna wystawa. Wszyscy ludzie, te kobiety i mężczyźni, dzieci i starsze osoby, te wszystkie krajobrazy, zwierzęta i kuchenne, martwe natury to najbardziej dosłowny obraz i fotografa, i też kogoś innego. Mnie, Ciebie, innych. Oglądamy to tak, jak czytało się stare malarstwo, w którym każdy fragment był inną metaforą i symbolem, wdzierający się we wnętrze oglądającego. Patrzymy i projektujemy na te zdjęcia swoje emocje. Nakładamy własne przeżycia, wspomnienia, fantazje i strachy. I zataczamy koło: osobista historia fotografa staje się uniwersalną opowieścią, by znów stać się prywatną historią nas samych.

25.08.–22.09.2017
Galeria Miejsce przy Miejscu 14
Plac Strzelecki 14 | Wrocław

Wystawa jest częścią wydarzeń odbywających się w ramach preTIFF / TIFF Festival // Zasoby

Krzysztof Solarewicz (ur. 1979) – fotograf. Autor książek Przedostatni Stan Skupienia, Kieszonkowy Atlas Zwierząt, Poród (wyróżniona w finale Fotograficzna Publikacja Roku 2017 na Fotofestiwalu 2017). Uczestnik kilku wystaw indywidualnych i zbiorowych. Całe życie związany z Ośrodkiem Postaw Twórczych we Wrocławiu. Ma jedną żonę i dwóch synów.

 

 

 

Czytaj również:  Rusza Terra Italiana