//Wyciekło demo Amy Winehouse

Wyciekło demo Amy Winehouse

“My Own Way” to jeden z zagubionych, niewydanych nigdy utworów Amy Winehouse! Kawałek został odnaleziony i brzmi niesamowicie

Niedawno minęło 7 lat od tragicznej śmierci Amy Winehouse, bez wątpienia jednej z największych gwiazd XXI wieku. Jej swoboda w mieszaniu muzycznych stylów, łączenie rasowego R&B z reggae i złotym popem spod znaku girls bandów z lat 90. nie zestarzały się ani trochę. Na szczęście po wielkich talentach pozostają muzyczne znaleziska, takie jak nigdy niepublikowane demo Brytyjki. „My Own Way” zostało nagrane w 2001 roku, czyli 10 lat przed jej nagłym odejściem. Za powstanie kawałka odpowiada producent Gil Cang i James McMillan. Piosenka wykonana przez 17-letnią Amy znalazła się wśród nagrań, które miała potem rozesłać po wytwórniach muzycznych. Dlaczego właśnie teraz? Cang z rozczulającą szczerością wyjaśnia, że odnalazł nagranie po latach. Z pewnością wiele osób chciałoby go wysłuchać, dlatego się nim podzielił. W ich wspólnym utworze głos artystki jeszcze niewyrzeźbiony, mocno rozczula, daleki od charakterystycznego wokalu, do jakiego zdążyła nas przyzwyczaić. Mniej pewny siebie, miejscami nieporadny, surowy, a jednak autentyczny już wtedy zapowiadał obietnicę wielkiego talentu i siły, jaka w niej drzemała. Od tego czasu Amy podążała własną drogą, na własnych zasadach.

Po śmierci Amy Winehouse wytwórnia zdecydowała się zniszczyć niedokończone piosenki, nagrania demo artystki tak, by nikt na nich nie zarobił. Teraz okazało się, że jednak nie wszystkie utwory zostały usunięte z dysku, a jeden z nich posiada producent Gil Cang. Kompozytor z Londynu umieścił kawałek na YouTube i powiedział, że napisał ją dla Amy wspólnie z Jamesem McMillanem w 2001 roku. Ich celem było zwrócenie uwagi wytwórni płytowych na wyjątkowy głos – wówczas 17-letniej piosenkarki.

Posłuchajcie jej muzycznych początków.

Czytaj również:  Bezkompromisowy Benjamin Clementine