//Wzruszający utwór Mikromusic

Wzruszający utwór Mikromusic

Mikromusic, założony przez Natalię Grosiak i Dawida Korbaczyńskiego wrocławski zespół, po ciepło przyjętym debiutanckim albumie z 2006 roku zyskał dużą rozpoznawalność i rzeszę oddanych wielbicieli. Nowa płyta powstała dzięki ogromnemu wsparciu fanów.

Mikromusic, założony przez Natalię Grosiak i Dawida Korbaczyńskiego wrocławski zespół, po ciepło przyjętym debiutanckim albumie z 2006 roku zyskał dużą rozpoznawalność i rzeszę oddanych wielbicieli. „Takiego chłopaka” śpiewała blisko połowa żeńskiej populacji Polski.

Z czasem zostali wzięci pod skrzydła dużych wytwórni, jednak najnowszą, szóstą już płytę, członkowie grupy postanowili nagrać niezależnie i poprosili o wsparcie fanów w zbiórce crowdfundingowej. Efekt przerósł oczekiwania, gdyż zamiast deklarowanego progu 30 000 zł udało się zebrać o blisko 13 000 zł więcej. Premiera albumu „Tak mi się nie chce” zapowiedziana jest na drugą połowę października. Do sieci trafił niedawno pierwszy promujący go singiel, „Synu”, w którym „wokalistka wciela się w postać matki i zwraca się do swojego syna o pokój na świecie”.

Jak zapowiada Mikromusic, nowe wydawnictwo będzie ich „najbardziej »piosenkową« płytą, w większości inspirowana muzyką z lat 60-tych i 80-tych”.

Grupa rozpoczyna także trasę koncertową po całej Polsce, która będzie trwała do końca tego roku.

 

Czytaj również:  Niezły Przybysz z planety Soul