//Zwiedzaj paryskie muzeum… nago

Zwiedzaj paryskie muzeum… nago

Wbrew pozorom nie będzie to wydarzenie bez precedensu – zwiedzanie niektórych wystaw na golasa proponowały wcześniej muzea m.in. w Wiedniu i w Sydney. I nie, nie będzie to żaden happening, ale próba przyciągnięcia całkiem sporej grupy miłośników życia bez ubrań (w samej Francji podobno jest ich 2,5 mln).

Nudyści dostali w Paryżu prezent bardziej atrakcyjny niż spodziewali się darczyńcy. Kierownictwo Palais de Tokyo (muzeum prezentujące sztukę współczesną) zaproponowało Paryskiemu Stowarzyszeniu Nudystów darmowe zwiedzanie 5 maja dla wszystkich, którzy zdecydują się obejrzeć wystawę nago. Ekspozycję „Niezgoda, córka nocy” będą jednak mogli oglądać poza godzinami otwarcia muzeum.

Jest to pierwsza tego typu propozycja nie tylko w Paryżu, ale w całej Francji. Nudyści ze stowarzyszenia podkreślają, że nie był to ich pomysł, lecz inicjatywa muzeum.

Zainteresowanie jest dużo większe niż przypuszczali organizatorzy tego przedsięwzięcia. 100 pierwszych wejściówek rozeszło się błyskawicznie. Być może będzie ich więcej.

Na Facebooku chęć obejrzenia ekspozycji wyraziło 19.000 osób. Większość z nich mieszka w regionie paryskim, ale są też zgłoszenia z Japonii, USA i Kanady. Propozycja szczególne uznanie znalazła wśród osób w wieku 18-34 lata, w większości kobiet urodzonych w latach 1990 – 2000.

Palais de Tokyo znajduje się w miejscu doskonale znanym turystom, w XVI dzielnicy Paryża, tuż obok placu Trocadero. Kierownictwo muzeum nie przewiduje dla nudystów żadnych specjalnych względów, poza dodatkową szatnią.

To kolejny sukces paryskich nudystów – latem ubiegłego roku została dla nich wydzielona część lasku Vincennes (XII dzielnica), w tym roku ma być podobnie.

Czytaj również:  Odkurzacz jak Darth Vader